Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

LATO Z MINECRAFT – PODSUMOWANIE

Z dumą informujemy, że nasza Fundacja zakończyła realizację pierwszej pilotażowej edycji projektu edukacyjnego „Lato z Minecraft 2016”. W Projekcie udział wzięły dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego w Pogórzu.

Program zajęć w ramach Projektu był zróżnicowany oraz dostoswany do wieku i umiejętności uczestników. W pierwszej kolejności mieli oni możliwość zapoznanie ze środowiskiem gry Minecraft wyposażonej w dodatek edukacyjny. W kolejnych etapach realizowane były m.in. takie tematy jak: nauka podstawowych komend właściwych dla gry Miencraft (w języku angielskim); nauka programowania wirtualnych robotów w świecie Minecraft; nauka budowy mechanizmów w świecie Minecraft.

„Lato z Minecraft 2016” nie było jednak Projektem ograniczonym jedynie do sali zajęciowej i pracy przy komputerze. W ramach atrakcji dodatkowych uczestnicy mieli m.in. możliwość: odbycia podróży studyjnej do Portu wojennego Gdynia oraz wizyty na ORP Kaszub, a także wzięcia udziału w puszczaniu latawca oraz grze w kręgle.

„Lato z Minecraft 2016” niewątpliwie zakończyło się wielkim sukcesem. Na bazie zdobytych przy tej okazji doświadczeń Fundacja Unika Menso rozpoczęła przygotowania do uruchomienia całorocznego cyklu zajęć dodatkowych w zakresie nauki programowania i rozwoju kreatywnego myślenia. Mamy nadzieję, że spotkają się one z równie duży zainteresowaniem.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem

banner duzy

 

IDENTYFIKUJESZ SIĘ Z NASZĄ IDEĄ I PRZEDSIĘWZIĘCIAMI?POMÓŻ NAM ZMIENIAĆ ŚWIAT

Untitled 1
 Modra 1c/10
81-132 Gdynia
KRS 0000610400
NIP 9581673075
REGON 364150750