PROJEKTY

W pierwszym roku działalności Fundacja Unika Menso pragnie skupić się na rozwoju trzech własnych inicjatyw:

1. Programowanie z Unika Menso;

2. Fabryka Kreatywnego Myślenia;

3. Unika Menso Certyfikat.


 

Programowanie z Unika Menso

Projekt adresowany jest do dzieci uczących się w szkołach podstawowych w województwie pomorskim. Jego celem jest stworzenie spójnego programu nauczania logicznego i twórczego myślenia oraz zintegrowanej z nim infrastruktury edukacyjnej. Głównym elementem stanowiącym o innowacyjności projektu będzie wykorzystanie do nauki  popularnych wśród dzieci i młodzieży gier rozrywkowych takich jak Minecraft. 


 

Fabryka Kreatywnego Myślenia

Celem projektu jest pomoc uczniom i studentom województwa pomorskiego biorącym udział w prestiżowych projektach i konkursach edukacyjnych. W ramach przedsięwzięcia organizacyjnie i finansowo wspierani będą uczestnicy biorący udział w wymienionym typie eventów oraz przygotowujący ich trenerzy. Ponadto Fabryka Kreatywnego Myślenia stawia sobie za cel integrację lokalnych instytucji i organizacji tworzących projekty i konkursy edukacyjne.


 

Unika Menso Certyfikat

Projekt adresowany jest do przedsiębiorstw i przedsiębiorców identyfikujących się z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach przedsięwzięcia Fundacja Unika Menso pragnie stworzyć platformę integracyjną dla działających w województwie pomorskim firm chcących w sposób systemowy wspierać wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów. Integralną częścią projektu będzie ewaluacja działalności zrzeszonych przedsiębiorstw, którą potwierdzać będzie przyznanie przez Fundację „Certyfikatu firmy przyjaznej kreatywnej edukacji młodzieży”.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem

banner duzy

 

IDENTYFIKUJESZ SIĘ Z NASZĄ IDEĄ I PRZEDSIĘWZIĘCIAMI?POMÓŻ NAM ZMIENIAĆ ŚWIAT

Untitled 1
 Modra 1c/10
81-132 Gdynia
KRS 0000610400
NIP 9581673075
REGON 364150750